Amikor megvettük fehér színű volt, kicsit később rendeltünk a csinosítására fóliát, hogy mégis látni lehessen mit árusítunk.
A használat során a folyamatos mozgás kimutatta a büfékocsi korát, és előhozta az állapotát. Gyanús volt a sok megtett út hatása és a letalpaláskor érezhetően nem stimmelt valami. Egyes részeken kiderült, hogy teljesen elkorhadt a faanyag. A járművet még az 1990-es években helyezték forgalomba így érthető mennyire eljárt az idő felette. Tavaly novemberben kezdtem el a szétszerelést és akkor vált láthatóvá, bizony nagyon ráfér egy alapos felújítás. Jobban átnézve a szerkezetet sok helyen már kikorhadt a fa anyaga és egy rejtély, mi tartotta még össze. A fémváz is legalább 10 centiméternyire elhajlott. A kiegyengetést a főváz szerkezeti elemeinek megerősítése követte. Az elkorrodált és sérült vasrészeket kívágtam majd újakat gyártottam helyette.
Még röviden annyit hogy, aki bele akar vágni egy ilyen felújításba az először nézze át mit kell cserélni, mi az, amit saját munkával pótolni lehet és mit kell feltétlenül megvenni hozzá. Nagyon elszálltak az anyagárak, akár a vas, akár a fa tekintetében. És akkor még nem említettük a dekorlapot. Ez a burkolata a büfékocsi oldalfalának. A célegyeneshez közeledve az utómunkálatok igényelnek még néhány órányi időráfordítást. Takarítás és egy-két hiányzó díszléc, takaróléc az alsó részen, a befejezés után pedig újból következhet a vásárlók kiszolgálása.
Az első képeken a keret összeállítása és dekorlap felpróbálása látható. Utána már a felrakási folyamat követhető. Az addigi munka elkészültével kezdődhet az összeszerelés és tető felhelyezése. Néhol a préselést kreatívan oldottuk meg akkumulátor segítségével. A tavaly novemberben kezdett munka lassan végéhez ért. Készen lettünk, sok apró meglepetés ért, de leküzdöttük és végre összeállt. Először tehát így nézett ki, mint az első képen, majd sorban a többi lépés bemutatása.